سفر به دریاچه گهر و تصاویری از زیبایی های آن


زاگرس یکی از مناطق کوهستانی بی نظیر در ایران است و دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی بسیاری است یکی از جاذبه های دیدنی در این منطقه برای گردشگران دریاچه گهر است که دارای جذابیت های زیادی است. این دریاچه از دو بخش تشکیل شده است گهر بزرگ و گهر کوچک که به ترتیب به آن ها کله گهر و کره گهر نیز گفته می شود. گهر بزرگ دارای ۱۷۰۰ متر طول است و عمق آن نیز ۳۰ متر می باشد. آب این دریاچه بسیار شفاف و آبی رنگ است و از همین جهت نمایی خاص و دیدنی به این مکان داده است.  

آشنایی با دریاچه گهر:

یکی از جذابیت هایی که دریاچه نیلگون گهر برای گردشگران دارد تماشای ماهی از عمق ۴ متری دریاچه است که به راحتی می توان آن ها را مشاهده کرد. تقسیم این دریاچه به بخش های ماسه ای و صخره ای نیز موجب شده است تا تماشاگران و بازدیدکنندگان شاهد جذابیت های بی شماری از این دریاچه باشند.

اگر از علاقه مندان به تفریحات آبی هستید به شما شنا در ارتفاعات و عمق پایین این دریاچه را پیشنهاد می کنید و در واقع بخش هایی از سواحل غربی و شرقی دریاچه گهر دارای این قابلیت برای بازدیدکنندگان هستند.

دریاچه گهر

شاید جالب باشد بدانید که آب این دریاچه از طریق چشمه های کوهستانی تامین می شود همچنین آب دریاچه کوچک نیز از رودخانه تاپله تامین می شود. در قسمت های غربی این دریاچه که به رشته کوه های اشترانکوه منتهی می شود می توان از آب شیرین آن استفاده کرد.  همچنین در جنوب این دریاچه که منتهی به تنگه تاپاله است و از سوی دیگر به گردنه پنبه کال منتهی می شود می توان چشم اندازهای محشری از طبیعت را مشاهده کرد.

یکی از نکات جالب و مهم در رابطه با این دریاچه دیدنی تحقیقاتی است که باستان شناسان بر روی آن انجام داده اند و نشان می دهد که این دریاچه در اثر یک زمین لرزه ایجاد شده است. بیشتر گردشگران در این مناطق از طبیعت اطراف و پوشش گیاهی آن دیدن می کنند وجود درختان بلوط، چنار، انجیر، پسته، بادام، زالزالک، سیب، گلابی و … جذابیت آن را دو چندان کرده است.

دریاچه ویژه گهر

زیستگاه غنی این دریاچه شامل انواع مارماهی ها، قورباغه، لاک پشت، ماهی قزل آلا و … است همچنین طبیعت اطراف این منطقه نیز محافظت شده است و مناطق و ارتفاعاتی همچون اشترانکوه یک زیستگاه طبیعی برای حیوانات اطراف است.

دریاچه آبی گهر

این منطقه علاوه بر گردشگران ایرانی توریست های خارجی نیز به خود جذب کرده است و به عنوان یکی از نقاط بکر و پر جاذبه در ایران شناخته شده است. دریاچه گهر دارای جذابیت های بسیاری است و علاوه بر این چشم اندازها دارای تنوع های بی شماری است.

منبع : آرگا

برچسب :

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code