طرز تهیه دسر مالتیزر خوشمزه با طعم به یادماندنی

اسم یک پذیرایی شیک و بی نظیر که به وسط می آید سریعا فکرها همه به سمت دسرها کشیده می شود. بله وقتی پای آبروی میزبانی کدبانوها وسط باشد، ایده های نو و کاربردی مورد توجه قرار می گیرد. خوشبختانه گوناگونی دسرها موجب شده تا دست شما عزیزان برای انتخاب باز باشد. این بار پیشنهاد می کنیم پس از آشنایی با طرز تهیه دسر مالتیزر طعم این دسر را نیز بیازمایید.

ژله ها، بستنی ها، شکلات ها، کیک ها همگی از خانواده ی دسرها هستند. این خوردنی های خوشمزه و متفاوت در طعم دارای محبوبیت بالایی هستند که موجب شده تا در سطر اول انتخاب ها قرار بگیرند. دسرها را می توان به عنوان پیش غذایی عالی برای انواع مهمانی ها، دورهمی ها تهیه و به کار برد. همچنین می توان از آن به عنوان پاداش برای افزایش میل غذای کودکان بد اشتها مورد استفاده قرار داد. تزیین دسر نیز به نوعی از جمله ی این ایده ها محسوب می شود.

و اما دسر مالتیزر که از انواع دسر یخچالی خوش طعم و دسر خیلی عالی و دلچسب می باشد روش پختی ساده و راحت دارد. دسر مالتیزر شکلاتی یک دسر خوشمزه است که به دلیل به کارگیری ترکیبات فوق العاده اش, دارای طعمی خاص و ارزش غذایی بالایی می باشد.

مواد لازم برای طبقه اول دسر

  • ۳ قاشق مرباخوری پودر کاکائو
  • ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری شیر عسلی
  • ۲۵۰ گرم بیسکویت پتی بور پودر گردیده
  • یک سوم پیمانه کره ذوب شده

مواد لازم برای طبقه دوم دسر

  • ۱۵۰ گرم خامه صبحانه
  • یک دوم بسته و یا همان قوطی شیر عسلی
  • ۱/۵ عدد پودر کرم کارامل
  • ۲ عدد پودر خامه (دریم ویب)
  • یک دوم پیمانه شیر سرد
  • ۵ عدد پنیر کیبی

آموزش طرز تهیه دسر مالتیزر با طعمی خاص و عالی

ابتدا در اولین مرحله تمامی(پودر کاکائو، بیسکوییت پتی بور، شیر عسلی، کره ذوب شده) مواد را با یکدیگر ترکیب نمایید. سپس ظرف پیرکس مناسبی را انتخاب نموده و یک دوم ترکیب به دست آمده را درون آن بریزید.

حالا در این مرحله؛ یعنی برای تهیه طبقه دوم می توانید تمامی مواد شیر عسلی، شیر سرد، خامه صبحانه، پودر خامه، پودر کرم کارامل و پنیر را با یکدیگر ترکیب کرده و درون مخلوط کن و یا میکسر بریزید. باید مواد به خوبی ترکیب شده و یکنواخت گردند.

حدودا پس از ۵ -۱۰ دقیقه پس از به غلظت رسیدن مخلوط، یک دوم از آن را بر روی ترکیب به دست آمده ی مرحله ی اول ریخته، و مجددا یک لایه از مواد اولی و باز یک دوم دیگر مواد مرحله ی دوم را بریزید.

به همین سادگی دسر دوطبقه مالتیزر شکلاتی تقریبا آماده است. فقط برای اتمام مرحله ی آماده سازی آن می توانید آن را تزیین کنید. برای این کار مقداری پودر کاکائو را الک کرده و بر روی آن بریزید. در نهایت هم برای شکل گرفتن به مدت ۳ تا ۴ ساعت درون یخچال قرار دهید.

طرز اماده سازی دسر مالتیزر لذیذ و عالی

از اینکه تا انتهای این مطلب آشپزی متعلق به آموزش طرز تهیه دسر مالتیزر همراه آرگا بودید, قدردانیم. امیدواریم با استفاده از این روش تهیه بتوانید دسری لذیذ را در آَشپزخانه خارق العاده تان تهیه و موجب گرمی بخش هرچه بیشتر خانواده عزیز خود گردید. در پایان برای آشنایی با انواع دسر بر روی آن کلیک کنید.

منبع : آرگا

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code